Nová síň zve na turnaj v kickboxu v Praze

Jelikož jsme jako galerie otevření i jiným oblastem zájmu než je výtvarné umění, rádi bychom vás, naše čtenáře, pozvali na sportovní událost měsíce května. V sobotu 6.5. se bude ve sportovní hale FTVS na Praze 6 konat špičkový turnaj v kickboxu Prague Open.

Do turnaje se můžete přihlásit v podstatě v jakémkoli věku. Žákovské kategorie začínají již od sedmi let. Ale i v případě, že jste starší ročník, můžete závodit v kategorii veteránů nad 35 let věku. Připravte si tedy boxerské rukavice a můžete se vrhnout do ringu a nebo na tatami. Polokontaktní disciplíny totiž probíhají mimo ring, kde je možné soupeře vytlačit mimo vyznačené území a získat tak nad ním jistý náskok. Tatami disciplíny jsou zaměřeny primárně na sportovní výkon a prověří úroveň fitness každého zápasníka.

Váhové kategorie se samozřejmě různí. Ty mužské začínají již na -57 kg a končí ve váze +94 kg, což může být někdy i velká výzva, zvlášť v případě, že sami vážíte oněch 94 kilogramů a dostanete soupeře, který váží 120 kg. Můžete být však rychlejší a svoji výhru tzv. „nabodovat“.

Čeká někoho z účastníků KO a tedy i nechtěný spánek na uprostřed ringu? Do se dozvíme již nadcházející sobotu.

Boxerské rukavice jsou nezbytnou výbavou pro kickbox

Turnaj sám o sobě je atraktivní i pro diváky. Organitační tým stejně jako každý rok bude mít připravené občerstvení a nepochybně na místě bude i prodejní stánek, kde si budete moci koupit sportovní výbavu či nějaký ten suvenýr. Přejeme milým organizátorům a všem zůčastněným sportovcům vydařený turnaj a budeme se těšit na jejich návštěvu třeba na některé z našich výstav.