Muži a ženy nemají stejné sny

Dnešní doba je plná rovnoprávnosti, stejných příležitostí, vzorů silných žen, které dokáží všechno, co dokáží muži a tak podobně. Není jistě ani trochu mimo, aby ženy byly vnímány rovnoprávně s muži, protože v obecném globálním pohledu na věc rozhodně oproti mužům nejsou jakkoliv méněcenné. Na druhou stranu ovšem není možné popírat jednoduchý fakt, že muži a ženy nejsou stejná stvoření. Muži jsou například obecně vzato fyzicky silnější, ale také agresivnější. Každé pohlaví má zkrátka své plusy, mínusy a také neutrální vzájemné odlišnosti. Jedním z dokladů toho, že ženy a muži nejsou stejní jsou i sny. Je tomu skutečně tak. Ačkoliv mnoho obsahů snů mají obě pohlaví totožných, najde se řada takových, které jsou pro dané pohlaví jaksi typické – fyzicky i psychicky.

Muži a ženy nemají stejné sny

Jedním ze zcela typických příkladů obsahů ženských snů je porod. O něm se mužům nezdá, zatímco ženám pochopitelně ano, a to dokonce takovým ženám, které děti samy nemají a aktivně se brání tomu, aby je měly. V tomto ohledu se jedná o přirozené biologické volání, které nelze jakkoli potlačit.

Dalším poměrně zajímavým a pozoruhodným typem snu je válka. O té se sice zdá mužům i ženám, ale jejich zapojení v rámci ní bývá značně rozdílné. Ženy ve svých snech vystupují jako oběti, které byly válkou zastiženy doma a pokouší se utéct, mnohdy společně s dětmi. U mužů jsou pak sny o válce spojeny s bojem, jsou plné aktivního násilí a konfrontace. V jejich případě tak vystupuje na povrch jejich přirozená úloha lovce a bojovníka, kterou muži plnili po mnoho posledních desítek tisíc let.

Sen o porodu

U mužů se pak ve snech často objevují činnosti, které si s nimi spojujeme a i když je fakticky mohou vykonávat i ženy, u nich se zpravidla vůbec neobjevují. Mezi takové činnosti patří například kutilství, opravování a stavění věcí, zahradničení, vynalézání, objevování a podobně. Jak již bylo řečeno, tyto činnosti mohou vykonávat i ženy, ale většinou tak tomu není a neobjevují se v jejich snech.

Samotné vysvětlení významů snů obecně a v některých případech i podle pohlaví můžeme nalézt v knize, která se nazývá snář. Ta je v dnešní době běžně přístupná také online, což je ostatně i případ uvedeného odkazu. Dle jednotlivých slov popisujících obsah snu v ní naleznete vysvětlení pro stav věcí ve vašem reálném životě.

Výklad snů podle snáře