Jak postupovat při výběru webhostingu

Nechci zde nikoho hanit, a proto nebudu ani nikoho jmenovat, ale mám pocit, že nejedna firma poskytující služby webového hostingu těží z toho, že většina jejich potenciálních zákazníků má pramalé vědomosti o konkrétních parametrech jimi nabízených služeb. Já osobně také nejsem žádným expertem v informačních technologiích, či ryzím IT pracovníkem. Jako webový designér jsem však byl účastníkem řešení mnoha situací týkajících se tohoto problému a některé zdánlivě komické problémy spojené s hostováním webu končily tím, že se zbytečně utrácelo, protože na straně klienta existoval zádrhel s nevhodným nákupem webhostingových služeb, které svými parametry neodpovídali jeho představě o funkčnosti webu. Jinými slovy, klient si koupil doménu a opravdu jen zdánlivě na trhu nejlevnější webhosting, který ovšem neumožňoval, aby na něm byly postaveny takové webové stránky, jaké si představoval. Nejednou se přitom jednalo o poměrně základní webové řešení odpovídající svou funkčností a množstvím obsahu webovým stránkám živnostníka či malé firmy. Nechci zde rozebírat, jaké konkrétní problémy to byly, neboť nejsem s to vyjmenovat všechny, s nimiž jsem se setkal a už vůbec nejsem schopen logickou úvahou dospět ke všem, které by teoreticky nastat mohli. Vezmu to proto z jiného konce a prachsprostě doporučím jednoho konkrétního poskytovatele.

Tímto poskytovatelem je společnost Wedos. Je nanejvýš pravděpodobné, že už jste o ní slyšeli, protože se jedná o jednoho z největších hráčů na českém trhu v této oblasti. A teď k tomu, proč ji doporučuji. Jejich ceny jsou velice příznivé, a když použijete slevový kupon Wedos, ušetříte nemalé peníze. Jimi nabízené služby s výhodnou cenou nejsou žádným umělým lákadlem na zákazníky, ale plnohodnotnými službami, které mají již v základním balíčku parametry na takové výši, že bude dostačující pro pomyslných 99 % klientů. Zákaznická podpora a vstřícnost je na úrovni, kterou by ji mohli závidět i prémioví poskytovatelé nabízející webhosting za několika násobné částky. A tak bych mohl pokračovat dál, ale tohle jsou ty nejvíce zásadní důvody.

Webhosting WEDOS
Při výběru webhostingu je důležitá i frekvence záloh vašich dat

Někoho jistě napadne, že je to prachsprostá reklama a propagace, což je částečně pravda, ale realita je taková, že bych si nedovolil společnost Wedos, respektive její služby propagovat, kdybych s ní neměl vlastní pozitivní zkušenost. Tato zkušenost je taková, že používám hosting od Wedosu pro osobní i komerční účely a doporučuji ho i mým známým a klientům a ani já ani nikdo jiný neměl za těch mnoho let jeden jediný problém jakéhokoliv charakteru. Jestliže tedy hledáte kvalitní a spolehlivý hosting pro vaše webové stránky, obraťte se na tuto firmu. Jak jsem již zmínil, není od věci podívat se po aktuálním slevovém kuponu na jejich služby, který se podle sezóny pohybuje v rozmezí 50 a 90 %, což rozhodně není k zahození. Alespoň pro mě tedy ne.